در نشست با مدیران رسانه‌های قم؛ مطرح شد:

سخنگوی سپاه: دشمن از رسانه‌ برای وارونه‌نمایی واقعیت‌ها استفاده می‌کند

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روز شنبه در آستانه برگزاری کنگره ملی شهدای روحانی با مدیران رسانه‌های استان قم با تشریح اهداف و دستاوردهای این کنگره، تاکید کرد که دشمن از طریق ابزارهای رسانه‌ای برای وارونه‌نمایی واقعیت‌ها استفاده می‌کند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روز شنبه در آستانه برگزاری کنگره ملی شهدای روحانی با مدیران رسانه‌های استان قم با تشریح اهداف و دستاوردهای این کنگره، تاکید کرد که دشمن از طریق ابزارهای رسانه‌ای برای وارونه‌نمایی واقعیت‌ها استفاده می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی سپاه استان قم، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف در این جلسه که در سالن جلسات ساختمان شهید سید مرتضی آوینی شهر قم برگزار شد، اعلام کرد: کنگره ملی شهدای روحانی چهارم خردادماه امسال در قم برگزار می‌شود.

وی گفت: در تمام استان‌های کشور یادواره های شهدای روحانی برگزار و در برخی از استان‌ها نیز این یادواره ها دو یا سه بار برگزار شده است، اما مراسم و کنگره اصلی در قم با حضور مهمانان ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

شریف با بیان اینکه دشمن از ابزارهای رسانه‌ای برای وارونه‌نمایی واقعیت‌ها استفاده می‌کند، افزود: با فعالیت‌های رسانه‌ای در کنگره ملی شهدای روحانی به دنبال ارایه یک تصویر دقیق و جامع از شهیدان روحانی هستیم.

وی ادامه داد: نماینده ولی فقیه در سپاه با مدیریت حوزه‌های علمیه نشست‌های مختلفی را تاکنون برگزار کرده است تا در راستای برگزاری این کنگره از ظرفیت حوزه‌های علمیه به شیوه مطلوب استفاده شود.

شریف با اشاره به برگزاری نشست خبری کنگره شهدای روحانی در سه شنبه هفته جاری گفت: در این نشست خبری جزییات کنگره با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه برای خبرنگاران تشریح می‌شود.

وی از توجه کنگره مذکور به خدمات روحانیت در هنگام بلایای طبیعی، دستاوردهای روحانیت در راستای مقابله با ویروس کرونا و شهدای روحانی مدافع حرم یاد کرد و گفت: برای شهدای روحانی مدافع حرم مراسمی مستقل پنجشنبه این هفته (۲۹ اردیبهشت) در جوار مزار شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در کرمان برگزار می‌شود.

شریف گفت: روحانیان آزاده در قزوین و روحانیان فرمانده در خوزستان گردهم خواهند آمد و برای روحانیان جانباز نیز مراسمی برگزار خواهد شد.

وی به سرکشی از ۴ هزار خانواده شهید در نقاط گوناگون کشور به ‌عنوان یکی از برنامه‌های این کنگره اشاره کرد و گفت: این برنامه تا روز برگزاری کنگره ملی شهدای روحانی ادامه دارد.

در ادامه این نشست مدیران رسانه‌های استان قم بر لزوم تولید محتواهای کاربردی از جمله کتاب در کنگره ملی شهدای روحانی، گسترش فعالیت‌های تبلیغی برای معرفی شهدای روحانی به ویژه شهدای شاخص این قشر، استفاده از ابزارهای نوین رسانه‌ای از جمله پویانمایی (انیمیشن) برای معرفی شهدا، تولید محتواهای ویژه فضای مجازی، نامگذاری روزی به نام شهدای روحانی و برگزاری جشنواره رسانه‌ای ویژه شهدای روحانی تاکید کردند.

همچنین، افزایش تعاملات مسئولان ستاد کنگره ملی شهدای روحانی با اصحاب رسانه، تهیه تاریخ شفاهی از رزمندگان روحانی، تبیین اهداف کنگره برای مردم، از دیگر مباحث مطرح شده توسط اهالی رسانه در این نشست بود.