نسیم مهدوی سرودی که رسانه های غربی و تحلیل گرانش را به حیرت انداخت

مرتضی نجفی قدسی دریاد داشتی که برای روزنامه گویه فرستاده بااشاره به سرود «سلام فرمانده »ومفاهیم ومضامین مهدوی آن می نویسد: واقعاً کسی فکر نمی کرد یک سرود مذهبی که نجوایی ملتمسانه با حضرت حجت ارواحنا فداه دارد اینچنین در ذهن و جان نونهالان نفوذ کند و آن ها را در نمایشی وجدآور به صحنه آورد. گویا نام مقدس آن حضرت بایستی بر زبان ها و جان های پاک و مطهر جاری می شد و کودکان و نونهالان ما که هنوز گرفتار آلودگی های دنیا نشده اند بهترین افراد برای این منظور بودند تا بلکه به پاکی قلب آن ها آن منجی عالم توجه و عنایتی فرماید و به لطف ایشان موانع ظهور آن حضرت برطرف شود و مشکلات جهان تشیع و اسلام وکل بشریت حل و فصل شود و شهد شیرین عدالت را به عالم هستی عطا بفرماید. متن یاد داشت به شرح زیراست:

مرتضی نجفی قدسی دریاد داشتی که برای روزنامه گویه فرستاده بااشاره به سرود «سلام فرمانده »ومفاهیم ومضامین مهدوی آن می نویسد: واقعاً کسی فکر نمی کرد یک سرود مذهبی که نجوایی ملتمسانه با حضرت حجت ارواحنا فداه دارد اینچنین در ذهن و جان نونهالان نفوذ کند و آن ها را در نمایشی وجدآور به صحنه آورد. گویا نام مقدس آن حضرت بایستی بر زبان ها و جان های پاک و مطهر جاری می شد و کودکان و نونهالان ما که هنوز گرفتار آلودگی های دنیا نشده اند بهترین افراد برای این منظور بودند تا بلکه به پاکی قلب آن ها آن منجی عالم توجه و عنایتی فرماید و به لطف ایشان موانع ظهور آن حضرت برطرف شود و مشکلات جهان تشیع و اسلام وکل بشریت حل و فصل شود و شهد شیرین عدالت را به عالم هستی عطا بفرماید. متن یاد داشت به شرح زیراست:

اجتماع یکصد هزار نفری دهه نودی و هشتادی های مردم تهران در ورزشگاه آزادی و سرود امام زمانی سردادن آنان صحنه بسیار زیبا، غرورآفرین و ماندگاری را ایجاد کرد که از کنار آن نمی توان به سادگی گذشت.

از چند هفته پیش که این نسیم مهدوی از مسجد مقدس جمکران وزیدن گرفت بحمدلله وبه لدعای خاصه امام زمان (عج) با اقبال شایان توجه کودکان و نوجوانان کشورمان در مدارس و تجمعات بزرگی در مراکز استان ها وشهرهای مختلف همراه بود.

واقعاً کسی فکر نمی کرد یک سرود مذهبی که نجوایی ملتمسانه با حضرت حجت ارواحنا فداه دارد اینچنین در ذهن و جان نونهالان نفوذ کند و آن ها را در نمایشی وجدآور به صحنه آورد. گویا نام مقدس آن حضرت بایستی بر زبان ها و جان های پاک و مطهر جاری می شد و کودکان و نونهالان ما که هنوز گرفتار آلودگی های دنیا نشده اند بهترین افراد برای این منظور بودند تا بلکه به پاکی قلب آن ها آن منجی عالم توجه و عنایتی فرماید و به لطف ایشان موانع ظهور آن حضرت برطرف شود و مشکلات جهان تشیع و اسلام وکل بشریت حل و فصل شود و شهد شیرین عدالت را به عالم هستی عطا بفرماید.

از حدود دو دهه پیش که اجتماعات عظیم علی اصغری ها در اولین جمعه ماه محرم در شهرهای مختلف کشورمان و حتی بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود و مادران عاشقانه فرزندان شش ماهه شان را به پاسداشت علی اصغر امام حسین (ع)‌ نذر سربازی حضرت مهدی (عج) می کنند باید به انتظار چنین استقبال عظیم و زاید الوصفی ازسوی نونهالان و کودکان کشورمان از یک سرود امام زمانی می بودیم چرا که آن ها از شش ماهگی در حقیقت این سرود مهدوی را آغاز کرده اند و اکنون شاهد بروز و ظهور همان شش ماهه ها هستیم و روز بروز طنین صدای آن ها قویتر و رساتر وگام های استوار آن ها در پیمودن راه علی ابن مهزیارها، بهجت ها و حاج قاسم ها را شاهد باشیم.

در دورانی که تهاجم فرهنگی، رسانه ای و تبلیغاتی دشمنان بسیار سنگین است و در حالی که مفاسد زیادی به جامعه ما تحمیل شده است، ناگهان نسیمی الهی بوزد و بچه هایمان به ما درس یاد امام زمان (ع) بودن را بدهند، بسیار مبارک و ارزشمند است و امیدواریم طلیعه ای برای پاکسازی میهنمان از تمامی مفاسد باشد.

اما رسالت ما بزرگترها چیست؟! آیا همین تماشا کردن است! این ماجرا نشان داد که اگر کار فرهنگی خوب و مثبت و خالصانه ای انجام شود،‌ برکت پیدا می کند و بر دل ها و جان ها می نشیند و هر کس باید سعی کند در این دورانی که دشمن یأس و ناامیدی را پیوسته در جامعه پمپاژ می کند،‌ در سالم سازی فضا تلاش کند تا بلکه دلدادگی جامعه به معنویات بیش از پیش نهادینه شود.

مردم عزیز ما همواره سعی کرده اند به خون شهدایشان وفادار باشند و این وفاداری و تأدب آن ها به اهل بیت (ع) و شهدای عزیزی چون حاج قاسم سلیمانی نباید مورد سوء استفاده کسانی شود که وظیفه شان مبارزه جدی و بی امان با بی عدالتی ها و تبعیض ها و رانتخواری ها و ويژه خواری ها است!

جای تأسف است که عده ای به اسم خودرو ملی سال ها ملت را سرکار بگذارند و سرمایه های کشور را بی حد و حصر مصرف کنند و بعد از چهل و سه سال یک مشت آهن پاره و آلت قتاله و ارابه مرگ را تحویل مردم شهید پرور بدهند و به اندازه بیش از پنج برابر شهدای جنگ از آن ها کشته و تلفات بگیرند! این رفتار و کردار آن ها مربوط به هر دولتی باشد خیانت به خون شهیدان و این ملت وفادار به اسلام و قرآن و شهیدان است!

مسئولان باید رصد کنند که از چه راه هایی به مردم ظلم می شود و جلوی آن ظلم ها را بگیرند! در جمهوری اسلامی نباید به کسی ظلم شود، مخصوصاً رعایت حال محرومین و ضعفا باید بشود.

حفظ پشتوانه مردمی جمهوری اسلامی باید همیشه مدنظر باشد و از هر کاری که موجب نارضایتی عموم مردم می شود پرهیز شود، در توجیه سیاست ها و تصمیمات حکومتی برای افکار عمومی تلاش شود و هرگاه اکثریت جامعه آمادگی لازم را کسب کرد، با رعایت دقیق حق و عدالت رفتار شود.

روزی برای گرفتن خودرویم که به یکی از پارکینگ های بیابانی منتقل شده بود، رفتم و با کمال تعجب دیدم که هزاران موتور در آن بیابان پارک است که بخاطر تخلف از موتورسواران گرفته اند و این موتورها در زیر برف و باران و آفتاب از بین می رود و حتی بعضی از آن ها بخاطر هزینه هایی که برای آزاد سازی موتورشان وجود دارد و یا شرایط سختی که وضع نهاده شده از خیر موتور خود می گذرند و پس از چندی موتور آن ها عملاً اسقاطی شده و از بین می رود!

هیچ دقت کرده ایم که استفاده کنندگان از موتور بیشتر چه کسانی هستند؟

معمولاً افرادی که توانایی مالی ندارند و نمی توانند ماشین بخرند، ناچار برای تردد و یا حتی برای کسب و کار خود از یک موتور استفاده می کنند، حالا اگر آن موتور سوار گواهینامه همراه ندارد و یا از مسیری یک طرفه عبور می کند و یا تخلفی دیگر انجام می دهد آیا روش تأدیب و مجازات او باید گرفتن کل دارایی او باشد؟!

هم اکنون شاید میلیون ها موتور در شهرهای مختلف کشور در توقیف باشد، به غیر از موارد معدودی که منجر به تصادف شده است و باید تکلیف قضایی آن ها روشن شود، آیا واقعاً صلاح است که میلیون ها نفر موتور سوار را از رفتاری که پای نظام و کشور گذاشته می شود ناراضی کنیم و عملاً دست مردم را از مالشان کوتاه کنیم و اگر هم بعد از مدتی موتورشان را بخواهند تحویل بگیرند یک موتور فرسوده و ناقص را تحویل می گیرند و خلاصه خسارات مال فراوان به آحاد مردم جامعه و مخصوصاً فقیران و نیازمندان که قدرت خرید خودرو را ندارند وارد می شود و سرمایه های کشور هم از بین می رود.

به نظر می آید بهتر است از جفایی که در حق بسیاری از مردم در این خصوص شده است باید عذرخواهی کنیم و راهی را اتخاذ کنیم که به صلاح و فلاح نزدیکتر باشد، این ماجرا یک مثالی بود که عرض کردم، در مبارزه با گرانی ها و افزایش قیمت بی رویه تمام کالاها بعد از جراحی اقتصادی باید برنامه داشته باشیم و وضعیت افسار گسیخته نشود! در پرداخت حقوق ها حتی المقدور یکسان سازی شود، ارزش پول ملی حفظ شود و حتی احیاء شود، جلوگیری از تورم وظیفه حاکمیت است و مردم انتظار دارند ثبات اقتصادی برقرار باشد.

خلاصه مطالبات دین و دنیای مردم با هم است، نمی توان از مردم انتظار دینداری داشت ولی در مقابل ضعیف تر شدن اقتصادشان و سفره تغذیه شان بی تفاوت بود!

ایجاد قسط و عدل و ارتقاء سطح خدمات به مردم و جامعه باید هدف اول باشد و در صورت موفقیت در این عرصه، به طور طبیعی مردم دیندار می شوند و تحصیل رضایت عمومی از عوامل دوام و بقاء نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

البته قطعاً و مسلماً اختلاسگران و محتکران به جایی نمی رسند چرا که معتقدیم خدا، خدای شهیدان است و خدا دشمن محتکرین و مختلسین و مفسدان است و آنان در مقابل ظلمی که به مردم می کنند برای خود شعله های آتش را در جهنم و دوزخ فراهم می نمایند.

ان ارید الا الاصلاح ماستطعت و ما توفیقی الا بالله

علیه توکلت و الیه انیب

مرتضی نجفی قدسی