رئیس جمهور:

روحانیت در دل مردم است

رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز روحانیت با وجود همه شایعات و تهمت‌ها در دل مردم جای دارد چراکه عالمان دینی در جایگاه دیانت هستند نه سیاست، گفت: مسئله مذاکره را دنبال می‌کنیم اما زندگی مردم را متوقف بر آن نمی‌کنیم.

عالمان دینی در جایگاه دیانت هستند نه سیاست

مشکلات معیشتی را برطرف می‌کنیم

رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز روحانیت با وجود همه شایعات و تهمت‌ها در دل مردم جای دارد چراکه عالمان دینی در جایگاه دیانت هستند نه سیاست، گفت: مسئله مذاکره را دنبال می‌کنیم اما زندگی مردم را متوقف بر آن نمی‌کنیم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در کنگره ۴ هزار شهید روحانی که در مصلای شهر قم برگزار شد، اظهار کرد: قرار بود بنده در این کنگره حضور داشته باشم اما وضعیت این‌گونه رقم خورد که به صورت تصویری سلام و احترام خود را به علما و خانواده شهدا اعلام کنم.

وی با بیان اینکه روحانیت همیشه پیشتازان و آموزگاران بزرگ برای بشریت در طول تاریخ بوده‌اند، گفت: شهدای روحانی برای ایستادگی، مقاومت، مقاومت آفرینی و بصیرت آفرینی از هیچ کسی هراس نداشتند و همواره به تکلیف و وظیفه خود عمل کردند.

وی با اشاره به اینکه علما همیشه در همه سختی‌ها در کنار مردم بودند، عنوان کرد: در همین شرایط کرونایی، روحانیت در راستای خدمت به مردم تلاش بسیاری داشت، بنده تماسی با روئسای برخی از بیمارستان‌ها داشتم و آن‌ها گفتند که عرصه‌هایی از جهاد و خودگذشتگی از روحانیت در بیمارستان‌ها مشاهده شد که این قشر را بهتر به مردم معرفی کرد.

رئیسی عنوان کرد: امروز روحانیت با وجود همه شایعات و تهمت‌ها در دل مردم جای دارد چراکه عالمان دینی در جایگاه دیانت هستند نه سیاست، این افراد به مردم نمی‌گویند بروید بلکه می‌گویند بیایید، این افراد اهل عمل هستند، در دوران دفاع مقدس نیز وقتی موضوع جهاد را مطرح کردند خود در جبهه حضور پرشور داشتند.

وی خاطرنشان کرد: بالاترین آمار شهدا در میان اقشار به روحانیت اختصاص دارد و این آمار نشان از پیشتازی این قشر در امر جهاد است، امروز وضعیت طلاب و فضلای حوزه علمیه قابل تأمل است، اگر دریافتی‌ها را نگاه کنیم، کمترین میزان دریافتی به این افراد اختصاص دارد، این یعنی کمترین دریافتی و بیشترین نقش‌آفرینی را در نظام اسلامی، روحانیت دارد.

وی خطاب به خانواده معظم شهدا گفت: خون مطهر شهدا از عالم گره‌زدایی کرد و خون شهدا امتداد خون اباعبدالله(ع) است و آثار و برکات این خون در آینده بیشتر مشخص می شود.

رئیسی با بیان اینکه به برکت خون شهدا چهره جاهلیت مدرن امروز در عالم برملا شده است، عنوان کرد: آنچه از بیداری اسلامی در منطقه شاهد هستیم به برکت خون شهداست، یمن، یمن دیروز است که توانسته هفت سال مقاومت کند.

وی با تاکید بر اینکه خون شهدا از مشکلات عالم اسلام گره‌زدایی می‌کند، گفت: گوش ما باید پیام شهدا را بشنود که استقلال و آزادی، مقاومت در برابر دشمنان، ساختن کشور، رفع مشکلات معیشتی مردم، توجه به مردم، وحدت و انسجام ملی، پاسداشت از ارزش‌های ملی و توجه به فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی است.

رئیسی گفت: ما در حمایت مردم از انقلاب، اسلام و رهبری هیچ تردیدی نداریم اما در کسوت خدمتگزار مردم، این را دیدیم که صادق بودن چقدر در پیشبرد اهداف تاثیر دارد.

وی ادامه داد: در یک جنگ سایبری در یک لحظه همه پمپ بنزین‌های کشور را از کار انداختند اما مردم با هوشیاری دشمن را ناکام گذاشتند، در موضوع توزیع یارانه‌ها نیز دشمن به دنبال اهدافی بود که مردم آنان را ناکام گذاشتند.

رئیسی گفت: رهبر انقلاب اسلامی توصیه کردند که مردم با طرح اصلاح اقتصادی همکاری کنند و مردم نیز به لطف خداوند متعال همراهی مطلوبی داشتند.

رئیس جمهور گفت: امروز با مدد الهی، رهبری‌های رهبری و پشتیبانی صاحب نظران، مشکلات مردم به ویژه معیشتی را رفع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همچنان که مسئله مذاکره را دنبال می‌کنیم اما تحریم‌ها را به عنوان امری که بخواهیم زندگی مردم را متوقف بر آن کنیم، نمی‌دانیم؛ این گونه نخواهد بود که پیشرفت کشور را متوقف کنیم تا بخواهیم دیگران برای ما تصمیم گیری کنند و در همه جا اعلام کرده‌ایم که راهبرد ما راهبرد رهبری است.

رئیسی گفت: مهم‌تر از رفع تحریم‌ها تشکیل قرارگاهی برای خنثی سازی تحریم‌هاست که این موضوع با جدیت پیگیری شده و نیروهای ارزشی و انقلابی مشغول هستند تا مشکلات را رفع کنند.

وی تصریح کرد: دشمن به دنبال ناامید کردن مردم است هر کسی بخواهد یا نخواهد، بداند یا نداند اگر با قدمش کاری کند که مردم مأیوس و ناامید شوند در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است و هر کسی در جهت امیدوار کردن ملت کاری کند در جهت نظام اسلامی حرکت کرده است.

رئیس دولت سیزدهم اظهار کرد: آینده کشور را بسیار درخشان و امیدوار کننده می‌دانم و تلاش بنده این است که شبانه‌روز به برکت خون شهیدان به صورتی عمل کنم که مردم عزیز احساس عدالت و امنیت کنند و این امر را دست یافتنی و شدنی می‌دانم.