جامعه مدرسین فیلم موهن عنکبوت مقدس را محکوم کرد

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای فیلم موهن ضد اسلامی عنکبوت مقدس را به شدت محکوم کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای فیلم موهن ضد اسلامی عنکبوت مقدس را به شدت محکوم کرد.

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیانیه جامعه­ مدرسین حوزه­ علمیه قم در محکومیت فیلم موهن ضد اسلامی عنکبوت مقدس، بدین شرح است:

بسم اللّه الرحمن الرحیم

در شجره نامه فرهنگی و نسب نامه­ی تاریخی ملت ایران، دین و ارزش های اخلاقی از جایگاه بسیار والا و بالایی برخوردار است. در حقیقت عنصر اصلی هویت ایرانی ما دین­داری و تعبّد به معارف اسلامی  است و این هویت، قدرت نرم ما در مواجهه با تهدیدات سخت و نرم دشمن بوده است.

جبهه معارض انقلاب اسلامی و دشمنان قسم خورده ما در اردوگاه ابتذال و جهالت فکری غرب، سالهاست در تلاش اند با یک جنگ نرم پیچیده، استحکامات ایمانی ملت ایران را مورد هجمه قرار دهند. در این میان برخی مدعیان هنرمندی و عناصر غرق شده درگرداب  اندیشه شیطانی غرب نیز متأسفانه پیاده نظام این حرکت موریانه وار شده اند. جای سوال دارد که چرا برخی فعالین عرصه هنر به تکریم آثار ضداسلامی و ضد انسانی پرداخته و در تأیید و تمجید از آنان از یکدیگر سبقت می­جویند!!

آن­چه اخیرا در یک دورهمی به اصطلاح فرهنگی، اما به واقع جاهلیت مدرن در یکی از کشورهای منحط غربی  به وقوع پیوست؛ گوشه ای از موج گسترده رفتار های اسلام هراسانه و ایران ستیزانه­ی غرب غرق شده در مرداب های ضد انسانی و ضد ارزش های اخلاقی را بار دیگر آشکار کرد.

اهانت به باورهای دینی یک ملت و ستیز ناجوانمردانه با هویت فرهنگ دوست ترین و اخلاق مدار ترین مردم دنیا ، شنیع ترین و سخیف ترین نوع مبارزه است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  ضمن محکوم کردن اقدام برخی عناصر خود فروخته و غیر متعهد، در تولید فیلم موهن به مقدسات شیعه، اعلام می دارد : هنرِ در خدمت دروغ ، اغواگری، فساد و فحشاء، هرزآبی متعفن و شوره زاری لم یزرع است.

هنر باید بتواند ارزشهای الهی و انسانی را منتقل کند . هنر اگر در خدمت نفسانیت و طمع ورزی قرارگرفت،دیگر هنر نیست؛ بلکه ابزاری برای توجیه جنایت­های ضدبشری و خاموش کردن فریاد مستضعفین است.

ساختار های به ظاهرفرهنگی غرب فاقد­ِ معنویت،  طالب رشد فرهنگ و هنر ملت متمدن ایران نبوده و بی هیچ شائبه و بدون ذره ای پنهان­کاری در مسیر خدمت به ناتوی فرهنگی حرکت می­کنند. این نهادها همیشه در حال سربازگیری بوده و بدا به حال آنان که در این جنگ گسترده، مزدوری دشمنان ملت ایران برعهده دارند.

قلوب ملت ما در عشق به امام رضا(علیه السلام)ومکتب مترقی ثقلین، همیشه در تپش است. ملت ما عاشقان خاص مکتب اهل بیت (علیهم السلام) هستند و اهانت به آل الله را هرگز نخواهند پذیرفت و نخواهند بخشید.

«یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سیدهاشم حسینی بوشهری؛ رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم