ادعای برخی نهادها نسبت به مالکیت اراضی پیرامون ریل‌های متروکه؛

دکتر سقائیان‌نژاد: شهرداری با قدرت در برابر آن‌ها ایستادگی خواهد کرد

شهردار قم برخی چالش‌های پیش رو در جمع‌آوری ریل‌های متروکه را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: از همین حالا برخی از نهادها نسبت به مالکیت اراضی پیرامون ریل‌های متروکه مدعی بوده و درصدد نصب نیوجرسی هستند که شهرداری با قدرت در برابر آن‌ها ایستادگی خواهد کرد.

شهردار قم برخی چالش‌های پیش رو در جمع‌آوری ریل‌های متروکه را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: از همین حالا برخی از نهادها نسبت به مالکیت اراضی پیرامون ریل‌های متروکه مدعی بوده و درصدد نصب نیوجرسی هستند که شهرداری با قدرت در برابر آن‌ها ایستادگی خواهد کرد.

دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در چهل و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری، با اشاره به اخذ مجوز ردیف بودجه جهت جمع‌آوری ریل‌های متروکه به همراه خاک‌برداری و جدول‌گذاری، اظهار داشت: مجموعه مدیریت استان با توجه به مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به قم، نسبت به جمع‌آوری ریل‌های متروکه اصرار دارد.

وی برخی چالش‌های پیش رو در جمع‌آوری ریل‌های متروکه را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: وضعیت مالکیت‌های پیرامون ریل‌های متروکه هنوز به‌درستی مشخص نیست.

شهردار قم ادامه داد: از همین حالا برخی از نهادها نسبت به مالکیت اراضی پیرامون ریل‌های متروکه مدعی بوده و درصدد نصب نیوجرسی هستند که شهرداری با قدرت در برابر آن‌ها ایستادگی خواهد کرد.

وی با اشاره به وضعیت پل بلوار امین قم نیز عنوان کرد: جمع‌آوری و تخریب این پل باید به‌صورت دقیق کارشناسی شود و هنوز هیچ اقدام کارشناسی در خصوص ضرورت یا عدم نیاز پل بلوار امین انجام نگرفته است.

دکتر سقائیان نژاد تأکید کرد: شهرداری قم در خصوص انجام مطالعات کارشناسی در رابطه با تخریب این پل اصرار دارد و از عواقب، مزایا یا نقاط ضعف آن اطمینان حاصل نکرده است.

جمع‌آوری ریل‌های متروکه از مطالبات اساسی مردم بود

رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه با اشاره به کاهش تخصیص آب سرشاخه‌های رود دز به قم نسبت به سال‌های گذشته، اظهار داشت: عدم جابه‌جایی چاه‌های بی‌کیفیت آب و عدم توانایی در جذب کامل سهمیه آب قم از سرشاخه‌های رود دز، انتقادات و سؤالات شورای شهر قم از مسئولان آبفای استان است.

حسین اسلامی در ادامه با اشاره به اخذ مجوز ردیف بودجه جهت جمع‌آوری ریل‌های متروکه به همراه خاک‌برداری و جدول‌گذاری، گفت: جمع‌آوری ریل‌های متروکه یکی از مطالبات اساسی مردم قم است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم واگذاری یک قطعه زمین به موسسه مکتب القرآن با کاربری آموزشی با مالکیت شهرداری قم را موردتوجه قرار داد و تأکید کرد: این قطعه زمین باید با شروط و تعهدات لازم به موسسه واگذار شود تا در صورت عدم تحقق برآوردهای اولیه، زمین باز پس گرفته شود.

وی با اشاره به ۳۱ خردادماه و شهادت دکتر مصطفی چمران، ابراز کرد: این استاد شهید به معنای دقیق کلمه استادی در تراز انقلاب بود و در وجود خود تضادهای دروغین علم و ایمان، سنت و تجدد و اموری ازاین‌دست را بی‌معنا کرده بود.