عملیات اجرایی آسفالت محور قم جعفریه آغاز شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: عملیات اجرایی آسفالت محور قم- جعفریه به طول 10/5 کیلومتر آغاز شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: عملیات اجرایی آسفالت محور قم- جعفریه به طول 10/5 کیلومتر آغاز شد.

محمد صادقی مدیرکل راه و شهرسازی استان قم طی سخنانی اظهار کرد: با توجه به اهمیت محور بزرگراهی قم-جعفریه در راه دسترسی به استان‌های همجوار و کریدور ارتباطی به استان‌های غربی و شمال غربی، بهسازی مسیر از اهمیت اساسی برخوردار است.

وی افزود: همچنین با توجه به ارتقای شهر جعفریه به شهرستان و لزوم راه ایمن و قابل دسترس و سیاست افزایش جمعیت در این بخش بر اساس اسناد بالادستی طی سال‌های آتی، موضوع تامین راه و جاده بزرگراهی از مهمترین برنامه های این اداره کل است.

صادقی توضیح داد: آخرین اقدام این اداره کل در این محور آغاز عملیات اجرایی آسفالت محور قم -جعفریه از مجاور کاروانسرای سنگی به سمت قم به طول 10/5کیلومتر است که عملیات بهسازی به روش تثبیت با سیمان و با اجرای دو لایه روکش آسفالت اجرا می شود.

وی مدت اجرای این پروژه را طبق قرارداد پنج ماه اعلام کرد و افزود: امیدواریم طی مدت سه ماه این عملیات اجرا و تکمیل شود.

صادقی گفت: اعتبار تخصیص یافته برای این اجرای این پروژه بیش از 60 میلیارد تومان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان تصریح کرد: این اداره کل از سال ۱۳۹۰ تا کنون به مدت ده سال نسبت به ارتقا کل مسیر به طول ۳۶ کیلومتر از حالت جاده دو طرفه به جاده چهار خطه بزرگراهی اقدام کرده است اما با توجه به کاهش مسافت و کیفیت قابل قبول سطح عبور و مرور، منجر به عبور خودروهای سنگین و تریلی شده که همین موضوع باعث خرابی های پیش از موعد در سطح آسفالت گردیده است.

گفتنی است به مدت ۶۰ ماه کیفیت اجرای این پروژه توسط پیمانکار تضمین شده است‌.