ساماندهی و هدایت آب‌های سطحی منطقه ۶ قم با اعتباری بالغ‌بر ۲۰ میلیارد تومان

مدیر منطقه شش شهرداری قم از اجرای 14 پروژه عمرانی برای پیشگیری از وقوع بحران آب‌گرفتگی معابر تا پایان سال 1401 و با اعتباری بالغ‌بر 200 میلیارد ریال خبر داد.

مدیر منطقه شش شهرداری قم از اجرای 14 پروژه عمرانی برای پیشگیری از وقوع بحران آب‌گرفتگی معابر تا پایان سال 1401 و با اعتباری بالغ‌بر 200 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش واحد خبر منطقه شش شهرداری قم، احمد ترکمن با بیان اینکه یکی از مشکلات شهرهای بزرگ در فصول بارندگی، آب‌گرفتگی معابر است اظهار داشت: این موضوع سبب اختلال در رفت‌وآمد شهروندان شده و در مواردی منجر به راه افتادن سیلاب‌های فصلی در شهر می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل مطرح در توسعه شهری و برنامه‌ریزی برای آن، موضوع روان آب‌های سطحی ناشی نزولات جوی است ابراز کرد: این آب‌ها به دلیل افزایش سطوح غیرقابل نفوذ و یا نفوذپذیری کم در سطح شهر، با سرعت‌بالا و حجم زیاد موجب آب‌گرفتگی سطح معابر، روان شدن سیلاب و بروز مشکلاتی برای شهروندان می‌شوند.

مدیر منطقه شش شهرداری قم خاطرنشان کرد: در این زمینه دفع آب‌های سطحی با هدف ایمن‌سازی مناطق مسکونی از خطر وقوع سیلاب و نهایتاً رفع خسارت احتمالی از مناطق شهری است.

به گفته وی، در این راستا بهسازی انهار بلوار حضرت معصومه (س)، خیابان بعثت، بلوار بعثت، محله‌های امامزاده سید معصوم(ع) و شهرک فاطمیه، خیابان امامزاده ابراهیم(ع) و انتهای بلوار کشاورز جنوبی در دستور کار است.

ترکمن از اجرای ۱۴ پروژه عمرانی با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت پیشگیری از وقوع بحران آب‌گرفتگی معابر تا پایان سال ۱۴۰۱ با اعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

وی یادآور شد: اجرای کانال لوله‌ای دفع و هدایت آب‌های سطحی زیرگذر خیابان امامزاده ابراهیم(ع) با اعتباری بالغ‌بر ۳۳ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های عمرانی منطقه در سال جاری است.