تاکید مجدد آیت الله نوری همدانی بر حل مشکل گرانی؛

مسئولان با مردم صادق باشند

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه ما هم حرف مردم را به شما می‌گوئیم باید مشکل فقر و بیکاری و گرانی برطرف شود گفت: مسئولین در جهت اصلاح بازار و سختی معیشت تلاش کنند و نباید هیچ گونه گرانی و نارضایتی برای مردم وجود داشته باشد.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه ما هم حرف مردم را به شما می‌گوئیم باید مشکل فقر و بیکاری و گرانی برطرف شود گفت: مسئولین در جهت اصلاح بازار و سختی معیشت تلاش کنند و نباید هیچ گونه گرانی و نارضایتی برای مردم وجود داشته باشد.

به گزارش مهر، آیت الله حسین نوری همدانی، در دیدار دکتر سید مسعود میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، خدمت رسانی به مردم را توفیق الهی توصیف نموده و گفتند: یکی از عنایت خاص خداوند متعال به مسئولین و دست‌اندرکاران نظام توفیق خدمت به مردم و تلاش برای رفع مشکلات و بر طرف نمودن کمبودهای آنان می‌باشد و بر اساس فرهنگ اسلامی بهترین عبادات خدمت رسانی به مردم است.

وی در ادامه سیره امیر مؤمنان (علیه السلام) را بهترین الگو برای مسئولین دانسته و خاطر نشان کرد: امیر مؤمنان در عهد نامه خود به مالک اشتر می‌نویسد: که ای مالک! بدان ستون دین و سپر در برابر دشمن همین مردم هستند. بنا بر این رفع مشکلات و کمبودهای مردم باید سرلوحه کار مسئولین باشد. باید توجه داشت هر کجا فقر، جهل و ظلم باشد عدالت نیست برای اجرای عدالت در سرتاسر کشور باید همه ابزارها به کار گرفته شود همه آحاد جامعه حتی آن کسی که در دورترین نقطه سیستان و بلوچستان زندگی می‌کند بر گردن شما حق دارند.

آیت الله نوری همدانی، امر به معروف و نهی از منکر مسئولان را یکی از ظرفیت مهم در رشد و تعالی جامعه اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: باید به حرف دلسوزان و متخصصان متعهد گوش داد و اگر جایی خطا و اشتباهی رخ می‌دهد همه ما مسئول هستیم آن را بیان کنیم و باید آن اشتباه بر طرف شود.

این مرجع تقلید، یکی از وظایف مسئولین را در کنار مردم بودن دانستند و خاطر نشان کرد: دست اندرکاران و مسئولین باید در میان مردم باشند و به حرف مردم و درد دل آنها گوش دهند، مردم مشکلات‌شان را برای ما می‌نویسند به ما می‌گویند و ما هم حرف مردم را به شما می‌گوئیم باید مشکل فقر و بیکاری و گرانی برطرف شود.

وی، صداقت در گفتار و حسن نیت را یکی از عوامل مهم در رفع مشکلات بیان کرد و گفت: باید توجه داشت که زندگی مردم باید مطابق شأن آنان اداره شود اگر مسئولان با صداقت و حسن نیت کمبودها و نارسایی‌ها را با مردم بیان کنند، مردم شریف ایران که در تمام صحنه یار و یاور نظام مقدس اسلامی بوده‌اند با جان و دل در کنار شما می‌ایستند.

آیت الله نوری همدانی در ادامه افزود: ما باید این نظام را نگه داریم و راه نگهداشتن این نظام که ثمره خون شهیدان و مجاهدت‌های امام راحل است با خدمت به مردم حفظ خواهد شد همه باید تلاش کنیم مردم نسبت به آینده امیدوار باشند و آینده این کشور انشا الله روز به روز روشن‌تر و محکم‌تر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: مسئولین باید علاقه مند و دلسوز مردم باشند و در تراز فقیرترین مردم زندگی کنند تا از مشکلات معیشت و گرانی آنها با خبر باشند و در جهت اصلاح بازار و سختی معیشت تلاش کنند. نباید هیچ گونه گرانی و نارضایتی برای مردم وجود داشته باشد.

وی در پایان ضمن دعای خیر برای مسئولان و توفیق روزافزون دلسوزان نظام گفت: امیدواریم با همت و تلاش مسئولان دلسوز نظام و توفیق پروردگار اقدامات مؤثری در رفع کمبودها و بر طرف نمودن گرانی صورت گیرد و مسئولان دلسوز و خدمت‌گزار بدانند خدمت به مردم بهترین عبادات و مهم‌ترین مسئولیت شما است.