اغمای فوتسال قم در بی‌تفاوتی مسئولان

در حالی که کمتر از 18 روز به شروع فصل 1401 لیگ برتر باشگاه‌های کشور باقی مانده است هر روز شرایط حضور نماینده قم در لیگ برتر دلهره آور‌تر، پیچیده‌تر و غیرممکن‌تر می‌شود.

در حالی که کمتر از 18 روز به شروع فصل 1401 لیگ برتر باشگاه‌های کشور باقی مانده است هر روز شرایط حضور نماینده قم در لیگ برتر دلهره آور‌تر، پیچیده‌تر و غیرممکن‌تر می‌شود.

رضا جعفری: یک ماه بعد از پایان فصل 1400 بازی‌های لیگ برتر فوتسال ایران بود که رسول قلی‌زاده مالک نماینده قم (فردوس) به علت بی‌تفاوتی دامنه‌دار مسوولان استان قم و نبود عزم جدی به منظور حمایت استانی از نماینده قم هشدار داد، تا جایی که ناگزیر شد حتی به گزینه فروش امتیاز به خارج از استان فکر کند اما موج شدید انتقادات باعث شد تا گزینه فروش به فراموشی سپرده شود.

در ادامه رسول قلی‌زاده باز هم در صدد جذب اسپانسر برآمد اما انگار گوش شنوایی وجود نداشت تا اینکه علی رادپور صنعت‌گر دلسوز و فعال قمی به عنوان مدیر عامل جدید باشگاه لیگ برتری فوتسال قم منصوب شد و این چهره جدید با شیوه کار جدید به دنبال جذب حامی مالی رفت.

در ابتدا خبرهای خوشی شنیده شد و حتی پیگیری‌های رادپور تا حدی جواب داد ولی هر چه بیشتر زمان می‌گذشت و هر راهی که قبلا رسول قلی‌زاده هم برای جذب اسپانسر طی کرده بود، توسط رادپور هم چه از طریق مسوولان استان قم و هم از طریق شرکت‌ها به بن‌بست خورد تا اینکه رادپور نیز از مسوولیت مدیرعاملی باشگاه کناره‌گیری کرد.

در چند روز گذشته هم اگر چه همچنان تلاش‌ها ادامه داشت اما نتیجه عملی نداشت تا جایی که علی مسعودی سرپرست و مدیر تیم لیگ برتری فوتسال قم نیز با تقدیم استعفای خود ناامیدی کامل از آینده فوتسال قم برای بقا در لیگ برتر باشگاه‌های کشور را رسما به علاقمندان پرتعداد این رشته اعلام کرد.

در آخر هم مسعود عباسی پدیده فصل گذشته فوتسال قم که می‌خواست علیرغم پیشنهادات وسوسه‌انگیز سایر تیم‌های لیگ برتری یک فصل دیگر برای نماینده قم به میدان برود و دین خود را ادا کند به ناچار و با توجه به شرایط وخیم باشگاه، با عقد قراردادی رسمی راهی تیم تازه‌وارد به لیگ برتر یعنی تیم قند کاترین آمل شد.

حالا علاوه بر جدایی عباسی، روح‌الله ایثاری و شهاب بشری هم پیش از این راهی تیم فوتسال سن‌ایچ ساوه شده‌اند و مهدی رستمی‌ها دروازه‌بان قمی‌ها نیز به مس سونگون پیوسته است.

اکنون که نزدیک به دو هفته به شروع مسابقات باقی مانده همچنان تیم لیگ برتری فوتسال قم بودجه و حامی مالی ندارد و نتوانسته با بازیکنان مورد نظر و کادر جدید قرارداد ببندد.

این حق مهد فوتسال ایران و  تنها نماینده استان در لیگ برتر رشته‌های گروهی نیست، افسوس و صد افسوس که این همه هزینه در بخش‌های مختلف می‌شود ولی کم‌ترین بودجه هم به این تیم اختصاص داده نمی‌شود تا تنها دل‌خوشی جوانان این استان هم در معرض فروپاشی قرار بگیرد.