در جلسه ستاد بازآفرینی استان تاکید شد:

احداث ۲۳۰۰ واحد مسکونی در اراضی ۳۲ هکتاری پردیسان

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) گفت: در اراضی 32 هکتاری شهرک پردیسان در نهایت 2 هزار و 300 خانواده معادل 8 هزار نفر سکونت خواهند کرد و 30 درصد از خانه‌های این اراضی به‌صورت ویلایی احداث می‌شود.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) گفت: در اراضی 32 هکتاری شهرک پردیسان در نهایت 2 هزار و 300 خانواده معادل 8 هزار نفر سکونت خواهند کرد و 30 درصد از خانه‌های این اراضی به‌صورت ویلایی احداث می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا خاکی در جلسه ستاد بازآفرینی استان که در سالن جلسات سازمان قطار شهری برگزار شد، اظهار داشت: در صورت دریافت مجوز ماده ۴، امکان اضافه کردن برخی بلوک‌ها به اراضی ۴۸ هکتاری فراهم خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) ادامه داد: در خصوص اراضی ۳۲ هکتاری نیز چندین جلسه برای بهره‌گیری از ظرفیت آن در طرح‌های بازآفرینی شهری انجام‌گرفته است.

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی از این اراضی، ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و خانه‌های در حریم دکل فشارقوی برق است، افزود: از نظر ضوابط شهرسازی، شهرک مدرنی در این اراضی پیش‌بینی‌شده است.

به گفته وی، محلاتی نظیر شهرک فاطمیه، شیخ‌آباد، اسماعیل و غیره از محلات هدف در بهره‌گیری از اراضی ۳۲ هکتاری پردیسان هستند.

خاکی خاطرنشان کرد: در اراضی ۳۲ هکتاری شهرک پردیسان در نهایت ۲ هزار و ۳۰۰ خانواده معادل ۸ هزار نفر سکونت خواهند کرد و ۳۰ درصد از خانه‌های این اراضی به‌صورت ویلایی احداث می‌شود.

هم‌افزایی مدیریت استان و شهرداری قم در اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری

همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم در این جلسه گفت: هم‌افزایی و همدلی مطلوبی در بین مجموعه مدیریت استان و شهرداری قم در خصوص طرح‌های بازآفرینی شهری وجود دارد که باید از این فرصت نهایت استفاده انجام بگیرد.

ابراهیم معتمدی اظهار داشت: ضوابط و قوانین مرتبط با بازآفرینی شهری باید به نحوی تدوین شود که قابل‌استفاده برای عموم مردم باشد.

وی با اشاره به بلوک‌های مستعد جهت تهاتر در بازآفرینی شهری، گفت: در حال حاضر روش و معیار کلی در این زمینه وضعیت مشخصی ندارد و از طرفی مدیریت استان با فریز، بسته نگه‌داشتن و حبس اراضی و پلاک‌ها در این طرح‌ها مخالف است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم ضرورت تأمین به‌موقع زیرساخت‌ها در امور مربوط به بازآفرینی شهری را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: تأمین زیرساخت آب، برق و گاز تا ورودی اراضی ۴۸ و ۳۲ هکتاری شهرک پردیسان بر عهده شرکت‌های خدمات رسان است.

وی یادآور شد: در حال حاضر هم‌افزایی و همدلی مطلوبی در بین مجموعه مدیریت استان و شهرداری قم در خصوص طرح‌های بازآفرینی شهری وجود دارد که باید از این فرصت نهایت استفاده انجام بگیرد.

معتمدی با اشاره به آماده‌سازی اراضی ۳۲ هکتاری شهرک پردیسان گفت: هم‌اکنون حدود ۲۸۰ خانه در حریم دکل فشارقوی برق شناسایی‌شده که در نقطه هدف اصلی جهت جابه‌جایی به اراضی ۳۲ هکتاری است.

تصمیمات کاربردی برای آماده‌سازی اراضی ۳۲ و ۴۸ هکتاری پردیسان قم برای طرح‌های بازآفرینی شهری

رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی قم نیز در این جلسه گفت: با جلسات و تصمیمات گرفته‌شده طی دو ماه گذشته، روند آماده‌سازی اراضی 32 و 48 هکتاری و بسترسازی جهت بازآفرینی محلات هدف، وضعیت مطلوب‌تری به خود گرفته است.

فهیمه فتاحی زاده اظهار داشت: برای آماده‌سازی اراضی ۴۸ هکتاری جلسات متعددی طی روزهای اخیر برگزار شده که تصمیمات آن به‌زودی نهایی خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین مجوز ماده ۴ سازمان بهسازی نیز نهایی شده که می‌تواند در خصوص آماده‌سازی و اجرای عملیات عمرانی در اراضی ۳۲ هکتاری پردیسان بر تسریع در بازآفرینی محلات هدف، به کمک مسئولان استانی و مدیران شهری بیاید.

رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی قم تصریح کرد: با جلسات و تصمیمات گرفته‌شده طی دو ماه گذشته، روند آماده‌سازی اراضی ۳۲ و ۴۸ هکتاری و بسترسازی جهت بازآفرینی محلات هدف وضعیت مطلوب‌تری به خود گرفته است.