بازدید مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور از تصفیه‌خانه‌های آب قم

 مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سفر به قم از تصفیه‌خانه‌های آب استان بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سفر به قم از تصفیه‌خانه‌های آب استان بازدید کرد.

اتابک جعفری در این بازدید به همراه مدیران شرکت آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان در بخش‌های مختلف تصفیه‌خانه جدید آب قم از جمله ساختمان فیلتراسیون، آزمایشگاه، اتاق کنترل و سایر بخش‌های تصفیه‌خانه حضور پیدا کرد و از تلاش‌های صورت گرفته برای تأمین آب شهروندان قمی قدردانی کرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حاشیه این بازدید بر ضرورت توجه به وضعیت کیفی آب تأکید کرد و خواستار توجه لازم به این موضوع به عنوان یک اصل در شرکت‌های آب و فاضلاب شد.

او در ادامه از تصفیه‌خانه قدیمی آب قم بازدید کرد و در جریان فعالیت این تصفیه‌خانه قرارگرفت.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور همچنین به همراه امیرآبادی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از تصفیه‌خانه شماره سه شهر قم بازدید کرد.

جعفری در بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب شماره سه قم گفت:با توجه به  تولید بیش از ۳۰ میلیون مترمکعب سالانه پساب در این تصفیه‌خانه ضرورت استفاده از این ظرفیت را برای تأمین آب بخش صنعت مورد تأکید است.

احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: روند تخصیص پساب به بخش صنعت و فضای سبز باید تسهیل شود تا مسائل و دغدغه‌هایی که در حوزه تأمین آب و توسعه فضای سبز در استان قم وجود دارد حل شود.

حسن بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این بازدید  امکانات و ظرفیت‌های ایجاد شده در تصفیه‌خانه فاضلاب شماره سه قم را مورد توجه قرار داد و گفت: این تصفیه‌خانه ظرفیت تصفیه ۱۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب را در شبانه‌روز دارد و پاسخگوی تصفیه فاضلاب تولیدی ۵۰۰ هزار نفر است.

مدیرعامل شرکت آبفای قم تاکید کرد:

لزوم افزایش سهم قم از سدکوچری

همچنین حسن بختیاری  در  دیدار  با اتابک جعفری مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور روند کیفیت آب قم از سال ۹۰ تاکنون را مورد توجه قرار داد و گفت: در این سال‌ها شرایطی در کیفیت آب قم ایجاد شده که ذائقه مردم را بر روی سطح خاصی از کیفیت آب تنظیم کرده است.

او از کاهش ۴۵ درصدی تخصیص سهم قم از سد کوچری نسبت به اسفند ماه خبر داد و گفت: این در حالی است که تا اسفند ماه تخصیص ۸۲ درصدی از سد کوچری داشتیم و لازم است به شرایطی برسیم که حداقل ۶۵ درصد آب قم از سد کوچری تخصیص یابد تا شاهد افزایش کیفیت آب در شهر باشیم.

حسن بختیاری می گوید: با کاهش تخصیص از کوچری بالاجبار برای تأمین آب شرب شهر چاه‌های زیرزمینی را وارد مدار کردیم که باعث افزایش شوری آب شده است.

به گفته او پوشش شبکه فاضلاب در شهر قم حدود ۴۲ درصد است در صورتی که میانگین کشوری ۵۶ درصد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم می گوید  تقاضا برای انشعاب فاضلاب از سوی مردم وجود دارد ولی  توان توسعه فاضلاب در حال حاضر بیش از این نیست؛ البته پیگیر مشارکت بخش خصوصی برای توسعه شبکه هستیم و چند سرمایه‌گذار نیز در زمینه احداث تصفیه‌خانه و خط انتقال پردیسان اعلام آمادگی کردند.

او در پایان بر ضرورت افزایش مخازن آب در شهر قم در راستای توزیع عادلانه آب در شهر تأکید کرد.