سیل در قم به برخی از منازل روستایی آسیب وارد کرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: سیل شب گذشته در بخش مرکزی استان خوشبختانه آسیب جانی نداشت اما به برخی از منازل روستایی آسیب وارد کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: سیل شب گذشته در بخش مرکزی استان خوشبختانه آسیب جانی نداشت اما به برخی از منازل روستایی آسیب وارد کرد.

احمد حاجی زاده روز پنجشنبه در محل وقوع سیل در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، ضمن اشاره به این که ساعت ۱۱:۳۰ شب گذشته شاهد وقوع سیل،‌ گرد و خاک و طوفان در مناطقی از بخش مرکزی استان قم بودیم که خسارت‌هایی درپی داشته‌است، بیان کرد: بعد از وقوع حادثه  شاهد حضور موثر مدیران به خصوص مسئولان مرتبط با مدیریت بحران در منطقه هستیم که با استفاده از همه امکانات درحال رفع مشکلات هستند.

وی افزود: روند کمک رسانی به مردم سرعت خوبی دارد و همه مدیران مجموعه‌های مرتبط با موضوع همچون آب، برق، گاز، مخابرات، بنیاد مسکن و سایر بخش‌ها در منطقه حاضر هستند و برای رفع مسائل به وجود آمده تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد: مجموعه‌های حمایتی همچون ستاد اجرایی حضرت امام(ره)‌ هم پای کار هستند، همچنین شاهد کمک‌های مردمی نیز هستیم، امیدواریم حمایت‌های لازم از مردم حادثه دیده به‌خوبی دنبال و مشکل‌های ایجاد شده در منطقه به سرعت حل شود.

حاجی زاده گفت: تلاش می‌کنیم تا با حضور میدانی مدیران استان بتوانیم ظرف ۴۸ ساعت آینده همه مشکل‌های به وجود آمده برای ساکنان در منطقه حادثه دیده را حل کنیم.

وی افزود: در این حادثه ۴۰ تیر برق شکسته شده‌است که مدیران مرتبط با این مساله قول دادند ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده تیرها برپا شده و مشکل برق رسانی به منطقه حل شود.

گفتنی است در جریان سیل شب گذشته پنج روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان قم دچار آسیب جزیی شدند،‌ بخش مرکزی با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع دارای ۲ دهستان قنوات و قمرود است.