رییس اداره طرح و برنامه صنعت، معدن و تجارت قم:

۳۰ میلیون جفت انواع کفش در قم تولید می‌شود

رییس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال‌جاری ۳۰ میلیون جفت انواع کفش و پایپوش در قم تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود.

رییس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال‌جاری ۳۰ میلیون جفت انواع کفش و پایپوش در قم تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت قم، محمد جواد ناطق بیان کرد: در همین رابطه از ابتدای سال‌جاری تا پایان تیرماه بیش‌ از ۱۶ میلیون جفت انواع پایپوش و کفش در واحدهای صنعتی استان قم تولید و به بازار عرضه شده‌است که این میزان تولید نشان از موفقیت برنامه‌ریزی انجام شده در این بخش دارد.

وی با اشاره به این که طی مدت یاد شده ۵۴ درصد برنامه امسال سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در زمینه تولید کفش محقق شده‌است، افزود: حمایت از صنعتگران فعال در عرصه تولید این محصول عامل مهمی برای تحقق هدف‌گذاری صورت گرفته‌است و ما امیدواریم میزان تولید کفش در قم تا پایان سال‌جاری از مقدار تعیین شده نیز بیشتر شود.

وی با اشاره به کیفیت بالای کفش تولید شده در قم، ادامه داد: کفش‌های تولید شده در واحدهای صنعتی این استان علاوه بر پاسخ به نیاز بازار داخلی، در بازارهای بین‌المللی نیز جایگاه خاص خود را دارد و طی سال‌های اخیر اقدام‌های قابل توجهی برای صادرات این محصول به کشورهای مختلف جهان انجام شده‌است.

ناطق گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، در رابطه با سایر محصولات صنعتی نیز راهبردهای مورد نیاز در راستای افزایش میزان تولید، درآمدزایی بیشتر و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید را تدوین کرده‌است و نحوه پیشرفت آن را به طور مستمر رصد می‌کند.

خوشه‌ کفش ماشینی از جمله خوشه‌های صنعتی موفق در قم است و فعالان این حوزه با استفاده از ظرفیت‌های قابل توجه استان در صنعت کفش، محصولات تولیدی خود را به بازارهای داخلی و بین‌المللی صادر می‌کنند؛ حدود ۳۰۰ واحد تولیدی در صنعت کفش قم فعال است، همچنین این صنعت بیش از پنج هزار شغل مستقیم و ۲۰ هزار شغل غیرمستقیم به وجود آورده‌است.