مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری:

بوستان نوبهار به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: بوستان محله‌ای نوبهار به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: بوستان محله‌ای نوبهار به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره با احداث بوستان محله‌ای در محله نوبهار اظهار کرد: یکی از رویکردهای مدیریت شهری در زمینه فضای سبز شهری، توسعه فضای سبز محلات و توسعه فضای سبز در محدوده بافت فرسوده در راستای احیای بافت و ایجاد جاذبه برای توسعه محله است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ادامه داد: یکی از پارک‌هایی که در سال جاری در دستور کار بوده و عملیات عمرانی آن در سال گذشته انجام‌شده است، در محله نوبهار و در محدوده شهرداری منطقه یک است.

وی با بیان اینکه عملیات عمرانی این پروژه سال گذشته آغاز شده و هم‌اکنون در مرحله کاشت فضای سبز است گفت: طراحی کاشت مجموعه انجام‌شده و تلاش شده در طراحی کاشت با رعایت اصول فنی و زیبایی منظر حداقل سطوح چمن‌کاری را داشته و از گونه‌های سازگار و مناسب با شرایط اقلیمی قم استفاده کنیم.

جوادیان قرارگیری منازل مسکونی در حاشیه پارک با فاصله کم و شیب‌دار بودن را از محدودیت‌های این پروژه ذکر کرد و افزود: تلاش شده از گونه‌های با نیاز آبی کم استفاده‌شده و با اقدامات پیشگیرانه از نفوذ آب به منازل جلوگیری کنیم؛ استفاده از گل محمدی، زیتون، انار، خرما و… در طرح کاشت این پروژه دیده‌شده است.

وی استفاده از گونه‌های گل‌دار و پوششی را از اولویت‌های این پروژه ذکر کرد و گفت: مساحت این عرصه حدود ۲ هزار مترمربع است و در طراحی کاشت نیز تلاش شده به صورتی انجام شود که استفاده کامل از آبیاری تحت‌فشار صورت گیرد.