ماجرای استعفای علی فرحناک از انجمن هنرهای نمایشی قم

در حالی خبر استعفای علی فرحناک مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی استان قم منتشر شد که از هفته‌های قبل زمزمه‌های رفتن او از قم و استعفا از انجمن شنیده می‌شد.

در حالی خبر استعفای علی فرحناک مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی استان قم منتشر شد که از هفته‌های قبل زمزمه‌های رفتن او از قم و استعفا از انجمن شنیده می‌شد.

در حالی هفته گذشته خبر استعفای علی فرحناک مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی استان قم منتشر شد که از قبل زمزمه‌های رفتن او از قم و استعفا از انجمن شنیده می‌شد.

او در شرایطی استعفا داد که هنوز ۱۰ ماه از عمر هیئت مدیره انجمن باقی مانده و برای بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر دلایل این استعفا مورد سؤال و بحث قرار گرفته و بعضاً حرف و حدیث‌ها و حاشیه‌هایی نیز به دنبال داشته است.

بر همین اساس، علی فرحناک امروز در گفت‌وگو با شهر بیست با اشاره به استعفای روز گذشته خود از انجمن هنرهای نمایشی قم، عنوان کرد: واقعیت امر این است که شرایط برای ادامه کار من در قم مهیا نبود و از مدت‌ها قبل به دلایل شخصی و کاری تصمیم گرفته بودم از انجمن استعفا دهم.

وی تصریح کرد: احساس کردم شاید با استعفای بنده، برخی از مشکلات و موانع کاری هنرمندان تئاتر هم حل شود، از سال گذشته بعضاً رفتارهای سلیقه‌ای بیشتر شده بود، مسائلی که فراتر از قانون و اساسنامه انجمن و موارد ابلاغی تهران بود و در یک کلام اگر بخواهم بگویم دیگر فضای همکاری و همدلی وجود نداشت.

مدیرعامل سابق انجمن هنرهای نمایشی قم افزود: مجموع این عوامل دست به دست هم داد و  احساس کردم در این شرایط نمی‌توانم تأثیرگذاری خاصی داشته باشم. ان‌شاءالله به‌زودی در صداوسیمای کیش مشغول به کار خواهم شد.

فرحناک در پاسخ به این پرسش که آیا به شما توصیه شده بود استعفا دهید یا به دلیل اختلاف سلیقه با مدیران ارشاد استعفا دادید، گفت: نه کسی به بنده توصیه‌ای کرد نه فشاری برای استعفا بود، حتی آقای عموزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از تصمیم بنده اطلاع نداشت و بعد از اینکه ایشان مطلع شد، هم ناراحت شد و هم تلاش کرد بنده را از این تصمیم منصرف کند اما من از مدت‌ها قبل از انتصاب آقای عموزاده به عنوان مدیرکل ارشاد، تصمیم خودم را گرفته بودم و ماجرا برای بنده تمام شده بود.

این پیشکسوت تئاتر قم در خصوص اینکه آیا انتقال او به صداوسیمای کیش دائمی است یا موقت، گفت: باید دید تا چه زمانی می‌توان ادامه داد، فعلاً که در خدمت صداوسیمای کیش هستم و اگر شرایط مساعد باشد، فعالیت تئاتری هم خواهم داشت.

فرحناک در خصوص امکان بازگشتش به قم، عنوان کرد: امکان بازگشت دست خداست، دو سال از دوران خدمتم در صداوسیما باقی مانده که به احتمال زیاد در کیش هستم و بعد از آن باید تصمیم بگیرم که برای زندگی در کیش بمانم یا به تهران بروم یا به قم بازگردم.

او در پایان برای هنرمندان قم آرزوی موفقیت کرد و از مسئولان استان خواست به هنرمندان تئاتر بویژه جوانان خوش آتیه هنر نمایش توجه بیشتری داشته باشند.