امام جمعه قم:

تحرکات دولت برای رفع مشکلات کشور امید آفرین است

امام جمعه قم با اشاره به اقدامات دولت برای رفع مشکلات کشور گفت: رئیس جمهور برای پنجمین بار به استان خوزستان برای رفع مشکل آب این استان سفر کردند که این تحرک آیت الله رئیسی امید آفرین است.

امام جمعه قم با اشاره به اقدامات دولت برای رفع مشکلات کشور گفت: رئیس جمهور برای پنجمین بار به استان خوزستان برای رفع مشکل آب این استان سفر کردند که این تحرک آیت الله رئیسی امید آفرین است.

به گزارش تسنیم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: گناه به ظاهر دارای لذت ولی دارای تبعات زیاد است و اگر مرتکب گناه شدیم عواقب زیادی به همراه دارد، اگر از این لذت زودگذر عبور کنیم برکات زیادی برای ما خواهدداشت.

وی با اینکه گناه ظلم به نفس و ضرر است، افزود: گناه سبب بدبختی می‌شود ولی در مقابل عمل صالح سبب خوشبختی انسان می‌شود، مفاسدی در جامعه وجود دارد که توسط برخی مردم انجام می شود و اگر فضای ناهنجاری اجتماعی روز به روز گسترش پیدا کند جامعه دچار بدبختی می شود.

مسئولین تسهیلات لازم برای مراسم پیاده روی اربعین را فراهم کنند 

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه مسئولین باید تسهیلات لازم برای مراسم پیاده روی اربعین را فراهم کنند، بیان کرد: امسال حضور زائران در این مراسم معنوی بیش از گذشته است و راه امام حسین(ع) است و ارزش بسیار بالایی دارد، سفر اربعین سفر عشق و علاقه و محبت است و از همه افرادی که شرایط حضور زائران در این مراسم عظیم را فراهم می کنند تقدیر و تشکر می‌کنم.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه بیان کرد: در حال و هوای هفته دولت هستیم، دولت سیزدهم که بر سر کار آمد مردم دارای انتظاراتی بودند و یک سال از عمر دولت می گذرد، رهبر انقلاب دو نکته کلیدی در دیدار با هیئت دولت بیان کرد، سخن از توفیقات دولت و امید مردم به آینده بود،مقام معظم رهبری بر رفع مشکلات مسکن و معیشت مردم تاکید و از فعالیت شبانه روز دولت تقدیر کردند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اقدامات دولت برای رفع مشکلات کشور عنوان کرد: رئیس جمهور امروز برای پنجمین بار به استان خوزستان برای رفع مشکل آب این استان سفر کردند که این تحرک آیت الله رئیسی امید آفرین است.

کاهش رشد تورم و نقدینگی مورد تاکید جامعه است 

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: کاهش رشد تورم و نقدینگی مورد تاکید جامعه است، توسعه پروژه‌های صنعتی و رایگان شدن آب و برق و گاز افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی باید عملیاتی شده باشد و یا مراحل مورد نیاز طی شود.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: آزاد شدن برخی از پول‌های کشورمان در برخی از کشورها انجام شده است، نسل جوان نقش پرامید و انگیزه‌ای دارد ممکن است اشتباهی کند و بی تجربه باشد ولی باید آرام آرام در کنار افراد با تجربه فعالیت خود را انجام دهند.

وی افزود: بازگشت به شعارهای انقلاب در دولت سیزدهم از جمله اقدامات مهم و قابل توجه است و همان گونه که رهبری فرمود دولت وعده هایی که نمی تواند محقق کند بیان نکند و وعده هایی که از عهده آن بر می آید را بیان کند.

امام جمعه قم گفت: مردم اگرچه مشکل دارند و در سختی زندگی می کنند ولی می گویند ما انقلاب کردیم و سکان دار این انقلاب مقام معظم رهبری است و امیدی که او از این دولت دارد و بیان می کند این امید منقلب به مردم می شود، همه مردم آرزوی موفقیت و سربلندی کشورمان در همه عرصه ها را دارند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: متاسفانه حادثه‌ای در عراق پیش آمد که اصلاً انتظار نبود ولی شرایط رو به آرامش است، پیام ایران اسلامی، رهبر انقلاب، مراجع و حوزه‌های علمیه این است که خواستار آرامش و آسایش مردمی هستیم که این روزها میزبان زائران امام حسین(ع) هستند و هیچ ناامنی برای مردم خوب عراق تحمل نمی‌کنیم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای خاطرنشان کرد: خواسته های ملت و دولت ما برحق است، ایران پاسخ خود را داده است و چند موضوع کلیدی داده‌ایم که باید حل شود و اینکه تحریم ها برداشته شود، اگر می‌خواهید برجام احیا شود چراما را هر روز تحریم می‌کنید و باید تحریم‌های نفتی و تحریم‌های دیگر برداشته شود.