مشاور بازداشت شده وزیر راه با آیت الله مکارم شیرازی چه نسبتی دارد؟

دفتر این مرجع توضیح داد

 دفتر ‌آیت‌الله مکارم‌شیرازی در پی انتشار برخی شایعات درباره مشاور یکی از وزرا، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

 دفتر ‌آیت‌الله مکارم‌شیرازی در پی انتشار برخی شایعات درباره مشاور یکی از وزرا، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش تسنیم، دفتر آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در پی انتشار برخی شایعات درباره مشاور یکی از وزرا اطلاعیه‌ای را صادر کرد که بدین شرح است: چند روزی است انتشار خبر برخورد با مشاور یکی از وزرا موجب پخش شایعات و بهانه‌ای برای دروغ و نفرت‌پراکنی دشمنان در میان مردم شریف و متدین شده است.

به علت عدم ارتباط موضوع با دفتر آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی، در ابتدا بنابر موضع‌گیری خاصی نبود؛ امّا با گذر زمان و ادامه شایعه‌سازی‌ها، بیان نکات زیر ضروری به نظر می‌رسد:

اولاً؛ شخص نامبرده از فرزندان یا نوادگان مرجعیّت معظم نیست بلکه از منسوبین برادر مکرّم ایشان می‌باشد.

ثانیاً؛ وی هیچ گونه ارتباط کاری با این بیت و دفتر نداشته و ندارد و هیچ گاه از جانب این مجموعه مورد حمایت یا سفارشی قرار نگرفته است.

ثالثاً؛ انتساب افراد به بزرگان نه باعث تأیید آنهاست و نه مایه محدودیت؛ بلکه هر کس بر حسب شرایط و توانمندی‌های خود و بر طبق قوانین می بایست به کار گرفته شود و پاسخگوی اعمال خود باشد.

سزاوار است اگر کسی قصد بهره‌برداری از انتصاب به بیت مرجعیت یا دفتر معظم له را نمود از وی پذیرفته نشود و مراتب جهت اقدام مقتضی به اطلاع این دفتر رسانده شود.

رابعاً؛ انتظار می‌رود مسئولین نظارتی و قضایی به عنوان مرجع تشخیص و تصمیم گیری نسبت به این اتهامات و موارد مشابه دیگر که دشمنان به شایعه پراکنی علیه بزرگان دین و انقلاب می‌پردازند به روشنگری و تنویر افکار عمومی بپردازند تا در این شرایط سخت اعتماد و اعتقادات مردم شریف و متدین به بازی گرفته نشود.

کلام آخر اینکه عزت به دست خداست و کینه ورزان و دشمنان دین و این ملت در طول تاریخ سعی در مخدوش کردن مقدّسات و چهره اولیاء و بزرگان و تضعیف اعتقادات مردم داشته‌اند؛ اما همیشه دست قدرت خدا برتر از سعی باطل آنها بوده است و دشمنان و ایادی آنان، هرگز راه به جایی نبرده‌اند.

از خداوند متعال نصرت و پیروزی ملت شریف ایران و مسلمانان جهان را بر تمامی دشمنان و مستکبران و فتنه‌انگیزان مسئلت داریم.