دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم:

حوادث اخیر کشور ناشی از کم توجهی به «جهاد تبیین» است

دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم گفت: حوادث اخیر کشور نشان داد که بایستی به تنظیمات اولیه انقلاب برگردیم و افکار و آرمان‌های امام را نصب العین خویش قرار دهیم، اصالت‌ها و ارزش‌های انقلاب را مورد باز خوانی قرار دهیم و این جزء با جهاد تبیین میسر نمی‌شود، حوادث اخیر کشور ناشی از کم توجهی به جهاد تبیین است.

دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم گفت: حوادث اخیر کشور نشان داد که بایستی به تنظیمات اولیه انقلاب برگردیم و افکار و آرمان‌های امام را نصب العین خویش قرار دهیم، اصالت‌ها و ارزش‌های انقلاب را مورد باز خوانی قرار دهیم و این جزء با جهاد تبیین میسر نمی‌شود، حوادث اخیر کشور ناشی از کم توجهی به جهاد تبیین است.

حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی، ۱۶مهر، در نشست «گفتمان انقلاب اسلامی» که به همت مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم و اندیشکده مطالعات انقلاب اسلامی طلوع مهر در دانشگاه طلوع مهر قم برگزار شد، عنوان کرد: آنچه این روزها در کشور شاهدش هستیم، نشانه صدقی بر انجام این گفت‌وگوها و برگزاری این کرسی‌ها است.

وی با بیان اینکه جهاد تبیین از ضرورت‌ها و رسالت‌های اصلی انقلاب است، ادامه داد: ما از پنج سال گذشته بحث‌هایی را شروع کردی که محور آن را جهاد تبیین تشکیل می‌دهد.

وی اظهار کرد: زمانی که در سال ۹۵ اولین دوره کرسی‌های آزاد اندیشی را برگزار می‌کردیم و دکتر مهاجرنیا بحث آسیب شناسی جریان اصول گرایی را مطرح می‌کردند، ایشان یکی از تعبیراتش این بود که ما بایستی به تنظیمات کارخانه برگردیم و اصطلاحاً «ریست» بشویم، الان بعد از شش سال می‌بینیم که باز هم اولویت اول ما بازگشت به تنظیمات کارخانه است.

دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم گفت: حوادث اخیر کشور نشان داد که بایستی به تنظیمات اولیه انقلاب برگردیم و افکار و آرمان‌های امام را نصب العین خویش قرار دهیم، اصالت‌ها و ارزش‌های انقلاب را مورد باز خوانی قرار دهیم و این جزء با جهاد تبیین میسر نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حوادث اخیر کشور ناشی از کم توجهی به جهاد تبیین است، افزود: متاسفانه برخی در کارهای اجرایی به این موضوع کمتر توجه می‌کنند و این کم توجهی‌ها است که به دشمن بهانه می‌دهد، دشمن هم بیکار ننشسته است و همه لحظات انقلاب را رصد می‌کند و آماده است تا از کمترین موضوع سوء استفاده و بهره برداری کند و از کاه، کوه بسازد و دشمنی اش را نشان بدهد.

رئیس دانشگاه طلوع مهر با اشاره به فوت خانم مهسا امینی بیان کرد: همه از مرگ آن خانم که حتماً کار غیر عمدی بوده، ناراحت شدند و همدردی کردند، ولی دشمن بدون توجه به این ناراحتی ها و همدردی‌ها، یک تبلیغات جهانی گسترده و یک آتش بسیار سنگین را علیه انقلاب آغاز کرده و همچنان با جدیت و به کارگیری تمام توان رسانه‌ای وعملیاتی خویش، می‌خواهد از این موضوع برای دستیابی به اهداف خودش بهره برداری کند.

حجت الاسلام بنایی افزود: در این شرایط همه کسانی که در این کشور و زیر پرچم ایران اسلامی زندگی می‌کنند موظف هستند بر اساس آیه شریفه «تعاونوا علی البر و التقوی»، بر مبنای تعاون و همیاری برای حل مشکلات کشور و لااقل کاهش آلام مردم به صحنه بیایند و تلاش کنند تا مشکلات نظام و مردم کمتر شود، آسیب‌ها کاهش یابد، امید به دل مردم و خانه ها بازگردد و سرمایه اجتماعی کشور که ا ی ن روزها بدلیل برخی ندانم کاری ها بشدت آسیب دیده است، بازسازی و خلأها پُر شود، وکاستی ها جبران گردد.

وی ادامه داد: بر مبنای این آیه همه باید کمک کنیم و نسبت به هم دیگر شفقت و مهربانی داشته باشیم، در روزهای سختی و فتنه هوشیار باشیم و به تکلیف الهی و انقلابی خود عمل کنیم و با بصیرت و هوشیاری از دام فضای مجازی و بازی‌های رسانه‌ای و از لاک خودخواهی و بی تفاوتی خارج شویم، بی‌انگیزه و بی‌توجه نباشیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه روحیه‌ بی تفاوتی و واگرایی که در بین نیروهای انقلاب پیش آمده بسیار خطرناک است و اتفاقاً دشمن هم همین را می‌خواهد، گفت: اگر در مشکلات پیش‌رو کسی احساس مسئولیت و همدردی نکند، احساس هم نوایی نکند و نخواهد برای حفظ وتقویت نظام، از جان و مال وعِرض و آبروی خویش مایه بگذارد، دشمنان نظام و انقلاب با تهدید و جوسازی و فضای رسانه‌ای که در اختیارشان هست از این فضا سو استفاده می‌کنند.

وی با اظهار تاسف از شهادت طلبه‌ بسیجی قم، مهدی زاهدلویی که در دفاع از امنیت مردم در حوادث اخیر شهید شد، بیان کرد: چرا برای شهدای این حوادث، دایه‌های دلسوزتر از مادر اشک نمی ریزند و بیانیه های غلاظ و شداد صادر نمی کنند و اساسا ناراحت نمی شوند؟ چرا همدردی نمی‌کنند؟ چرا عزای عمومی اعلام نمی‌کنند؟ چرا موج خبری و فضای رسانه ای در داخل و خارج ازکشور ایجاد نمی‌کنند؟

حجت الاسلام والمسلمین بنایی اظهار کرد: وظیفه ما برگزاری جلسات جهاد تبیین است و ما در راستای کمک به حفظ وتقویت اندیشه انقلاب و آرمان‌های امام و رهبر معظم انقلاب بحث‌های روشنگرانه و تبیینی را ان‌شاءالله ادامه خواهیم داد.

وی یادآور شد: این مباحث بر مبنای تحقیقات و مطالعات و نظرخواهی و نظر سنجی هایی که صورت می‌گیرد، ارائه می شود تا خطوط آینده انقلاب اسلامی به خوبی ترسیم شود، بگونه‌ای که بتواند راهگشا باشد و ما را به سمت مبانی اصلی انقلاب سوق بدهد تا در هیاهوها راه را گم نکنیم.

وی بیان کرد: مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری قم و اندیشکده مطالعات انقلاب اسلامی طلوع مهر هر دو به کمک هم خواهند توانست طرح گفتمان انقلاب اسلامی را به روشنی ترسیم نمایند به طوری که بارقه های امید را در دل علاقه‌مندان به امام و رهبری و انقلاب اسلامی در اقصی نقاط عالم، همچنان گرم و پرجاذبه و پرفروغ نگهدارند و ما هرروز شاهد پیشرفت انقلاب اسلامی در عرصه های اقتصاد، رفاه وآسایش و امنیت و علم ودانش و فتح قله های دانش‌های بشری باشیم.