بازدید مدیران شهری قم از نمایشگاه توانمندی محلات استان؛

بودجه لازم برای اجرای طرح محله‌محوری در نظر گرفته شود

جمعی از مدیران شهری قم از نمایشگاه توانمندی محلات استان بازدید کردند.

جمعی از مدیران شهری قم از نمایشگاه توانمندی محلات استان بازدید کردند.

به گزارش شهرنیوز، محمدرضاخانی، رحیمی، روحانی وزیری، اقبالیان، ترکمن، رمضانی مدیران مناطق یک تا هفت به همراه میرابراهیمی، جوادیان، حسینی، نیک، مظفری و طباطبایی مدیران عامل سازمان‌های پسماند، فضای سبز و زیباسازی، پایانه‌ها، اتوبوسرانی و تاکسیرانی، میادین، فرهنگی و اجتماعی شهرداری قم از نمایشگاه توانمندی‌های محلات استان بازدید کردند.

مهدی کلانترزاده مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم نیز در این بازدید حضور داشت.

معصومه آمره رئیس کمیته توزیع عادلانه خدمات و امکانات شورای اسلامی شهر قم، در حاشیه بازدید نمایشگاه توانمندی محلات استان قم با عنوان «مقداد» با اشاره به اثر مهم محلات در توسعه شهری در شئون مختلف اظهار کرد: توسعه شهر قم بر مبنای رویکرد محله محوری- مسجد محوری سازوکاری است که به منظور پررنگ شدن نقش محلات و مشارکت هرچه بیشتر شهروندان در حال حاضر در کمیته توزیع عادلانه خدمات با رویکرد محله محوری شورای شهر قم مطرح است.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته کمیته محله محوری شورای اسلامی شهر قم با مدیران و معتمدین ۱۱۶ محله قم جلسات و بازدیدهای میدانی برای احصاء مشکلات داشته است که توزیع عادلانه بودجه و امکانات یکی از مطالبات مردمی از مدیریت شهری در این جلسات و بازدیدها بوده و این مطالبه شهروندان در دستور کار کمیته است.

رئیس کمیته توزیع عادلانه خدمات و امکانات با تاکید بر نمود محلات در توسعه متوازن شهری، گفت : محلات به واسطه ظرفیت‌های کالبدی، اجتماعی و فرهنگی نقش مهمی در حل مسائل شهر دارند و آغاز مشارکت از سطوح محله‌ای چنانچه با سازوکار درستی انجام گیرد، در نهایت منجر به توسعه متوازن شهر خواهد شد.

آمره ادامه داد : به جریان انداختن منابع و امکانات در محلات و شهر کار بسیار سختی است که مدیریت جهادی، جلودار بودن مسئولان و همگام بودن مردم را می‌طلبد.

وی افزود: باید رویکرد محله‌محور و اختصاص بودجه با یکدیگر مطابقت داشته باشد و منابع لازم برای اجرای برنامه‌های محله محوری در مدیریت شهری و استانی در نظر گرفته شود، در تلاش هستیم در تدوین بودجه سال ۱۴۰۲ این رویکرد نمود داشته باشد.

در این بازدید از پوستر پنجمین المپیاد ورزشی فرزندان انقلاب و پوستر قاب‌های عاشقی رونمایی شد.

لازم به ذکر است، نمایشگاه دستاورد‌های محلات استان قم به همت سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) برپا و در این نمایشگاه ۵۵ محله منتخب استان قم در ۷۳ غرفه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مختلف خود را عرضه کرده‌ که از ۹ آبان ماه به مدت ۵ روز در معرض دید شهروندان بود.