مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری:

تغییر کاربری فضای سبز در قم ممنوع است

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر عدم‌تغییر کاربری فضای سبز در شهر گفت: برای تغییر فرهنگ باید از هنرمندان کمک گرفته و نخستین جشنواره عکاسی از المان‌ها در کنار جشنواره پاییز برگ‌ریز به‌عنوان برند شهرداری برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر عدم‌تغییر کاربری فضای سبز در شهر گفت: برای تغییر فرهنگ باید از هنرمندان کمک گرفته و نخستین جشنواره عکاسی از المان‌ها در کنار جشنواره پاییز برگ‌ریز به‌عنوان برند شهرداری برگزار می‌شود.

پیام جوادیان در اختتامیه پنجمین جشنواره پاییز برگ‌ریز، با تأکید بر اهمیت هنر در فرهنگ‌سازی در جامعه اظهار داشت: ما به‌عنوان متولیان فضای سبز در شهر تلاش می‌کنیم تمام شهر از فضای سبز مطلوبی برخوردار شوند.

وی با اشاره به کاشت درختان خزان‌دار در دو فصل پاییز و بهار شهر قم را یکی از مناظر طبیعی و زیبایی‌های شهر دانست و افزود: استقبال مردم و شهروندان از برگزاری جشنواره‌ها بسیار جای خوشحالی داشته و این نشان از توجه و تغییر فرهنگ شهر به سمت نگهداری و توجه به زیبایی‌هایی شهر است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تصریح کرد: این جشنواره به یک برند برای شهرداری تبدیل‌شده است و در تلاش هستیم با برگزاری جشنواره‌های بیشتر در همراهی و مشارکت مردم و همچنین حمایت از هنرمندان گام‌های بزرگی برداریم.

وی در ادامه با تأکید بر برگزاری افتتاحیه و اختتامیه جشنواره‌ها در زمان‌های مناسب خاطرنشان کرد: از هنرمندان با افزایش هدایای جشنواره برای سال آینده حمایت می‌کنیم و می‌خواهیم نخستین جشنواره عکاسی از المان‌های شهری را نیز برگزار کرده و این بخش از زیبایی‌های شهر را نیز به نمایش بگذاریم.

جوادیان طراحی و اجرای المان‌ها توسط هنرمندان را یادآور شد و گفت: تمام مراحل طراحی، ساخت، نصب و اجرا المان‌ها توسط هنرمندان انجام می‌شود و عکس‌های ارسالی به دو بخش آماتور و حرفه‌ای جشنواره به‌صورت کتاب چاپ می‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به دغدغه‌های هنرمندان در توسعه یکسان فضای سبز در شهر ابراز کرد: متأسفانه کمبود فضای سبز در بعضی از مناطق علت‌های گوناگونی دارد که به‌عنوان متولیان شهر باید مردم را از این چالش‌ها آگاه کنیم تا شائبه بی‌توجهی به بعضی از مناطق در بین مردم پیش نیاید.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ابراز کرد: تغییر کاربری در بعضی از مناطق در طول زمان باعث شده ما امروز با مشکل تملک برای ساخت پارک و بوستان مواجه باشیم و شهرداری نمی‌تواند به‌زور مردم را مجبور به واگذاری ملک مسکونی خود برای ساخت بوستان کند.

وی یادآور شد: از زمان این مدیریت اجازه تغییر هیچ کاربری فضای سبزی به مسکونی یا تجاری داده نشده و از این به بعد هم اجازه تغییر کاربری داده نمی‌شود، اما مردم باید بدانند برای ما تمام شهر دارای یک اولویت بوده و هر جا که امکان توسعه فضای سبز باشد، اقدامات لازم انجام می‌شود.

جوادیان در پایان تأکید کرد: ما هنگام تملک مثلاً ۵۰ ملک مسکونی برای ساخت یک بوستان به تمام مسائل فرهنگی و اجتماعی این تملک‌ها نیز باید توجه کنیم و با تصمیمات درست باید تا جای ممکن از بروز مشکلات اجتماعی در مناطق جلوگیری کنیم.