آیت الله نوری همدانی:

جامعه گرفتار فقر و بی عدالتی پیشرفت نمی‌کند

مرجع تقلید بیان کرد: مردم در شرایط کنونی نیاز به کمک و رسیدگی دارند، مردم در شرایط کنونی با گرانی و سختی معیشت روبرو هستند، هرگز جامعه‌ای که گرفتار فقر و جهل و بی عدالتی باشد پیشرفت نمی‌کند باید فقر جای خود را به رفاه و جهل جای خود را به آگاهی و علم آموزی بدهد.

مرجع تقلید بیان کرد: مردم در شرایط کنونی نیاز به کمک و رسیدگی دارند، مردم در شرایط کنونی با گرانی و سختی معیشت روبرو هستند، هرگز جامعه‌ای که گرفتار فقر و جهل و بی عدالتی باشد پیشرفت نمی‌کند باید فقر جای خود را به رفاه و جهل جای خود را به آگاهی و علم آموزی بدهد.

حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار با دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اهمیت آموزش و پرورش، یادآور شد: کارهای تربیتی و فرهنگی که منجر به انسان سازی می شود از تمامی امور اقتصادی، سیاسی و… مهمتر است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این که بعثت انبیاء در راستای آموزش و رشد استعدادها و تزکیه و تعالی افراد جامعه بوده است، افزود: این توفیق خداوند بوده که این مسئولیت مهم را بر عهده شما گذاشته و با توکل به خداوند متعال باید در این راستا گام های مهمی بردارید.

آیت الله نوری همدانی در ادامه به سابقه درخشان اسلام در تمدن سازی اشاره کرد و افزود: طلوع اسلام همراه با پیشرفت علوم و تربیت دانشمندان و اندیشمندان برجسته همراه بود که سبب پیدایش تمدن ممتاز اسلامی گردید.

وی با اشاره به عوامل عقب افتادگی جوامع اسلامی خاطر نشان کرد: متاسفانه به دلیل نفوذ استکبار و خود باختگی و استبداد حاکمان که با سرکوب و استثمار مردم و یا با کشتن اندیشمندانی همچون شیخ فضل الله نوری همراه بود شاهد عقب افتادگی در کشورهای اسلامی هستیم. باید به یاد داشته باشیم دشمنان اسلام در ظلم و ستم راندن بر ملت ما هیچ حد و مرزی نمی شناسند.

آیت الله نوری همدانی یکی از نیازهای ضروری و مهم را تربیت همراه با تعهد و تخصص نسل نوجوان و جوان دانست و گفت: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نسبت به تعلیم و تعلم نسل جوانان و نوجوانان تأکید فراوان نموده اند، شما به جنگ جهل و نادانی و مبانی استکبار می روید برای احیاء مبانی اسلام و پیشرفت و ترقی جامعه از تمام امکانات و افراد شایسته کمک گرفته شود.

وی با بیان این که اسلام برای رشد و تعالی جامعه بر مبارزه و ریشه کنی سه چیز تاکید کرده است، یادآور شد: جهل، فقر و ظلم اگر به جای این سه دانش و آگاهی، رفاه اجتماعی و عدالت جایگزین شود شاهد رشد و بالندگی جامعه خواهیم بود.

این مرجع تقلید بیان کرد: مردم در شرایط کنونی نیاز به کمک و رسیدگی دارند، مردم در شرایط کنونی با گرانی و سختی معیشت روبرو هستند، هرگز جامعه‌ای که گرفتار فقر و جهل و بی عدالتی باشد پیشرفت نمی‌کند باید فقر جای خود را به رفاه و جهل جای خود را به آگاهی و علم آموزی بدهد.

آیت الله نوری همدانی اظهار کرد: حضرت امیر مومنان (ع) در نامه ای به مالک اشتر هنگام اعزام به مصر عنایت به مردم و رسیدگی به مشکلات آنان را بسیار سفارش و تاکید نمود، چرا که این مردم سپر در مقابل دشمنان هستند و همواره در خط مقدم دفاع از اسلام و انقلاب بوده و هستند اگر شما همین سفارش حضرت امیر مومنان (ع) را اجرایی کنید گامی بلندی در پیشرفت کشور برداشته اید.