استاد حوزه علمیه:

عده‌ای از درد مردم کاسبی می‌کنند

یک استاد حوزه علمیه گفت: بی انصافی در جامعه غوغا می کند و عده ای از درد مردم کاسبی می‌کنند.

یک استاد حوزه علمیه گفت: بی انصافی در جامعه غوغا می کند و عده ای از درد مردم کاسبی می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد، شامگاه ۱۵ آبان، در سخنرانی حرم حضرت معصومه (س) عنوان کرد: بر اساس روایات دورترین افراد از درگاه الهی کسانی هستند که تکبر دارند و نزدیک‌ترین افراد به درگاه الهی انسان‌های متواضع هستند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آیات قرآن کریم خداوند مستکبرین را دوست ندارد چرا که استکبار و فرعونیت باطنی باعث می شود انسان از مسیر هدایت دور شود، گفت: وقتی فکر انسان تبدیل به یک اعتقاد و نظریه شود دیگر قابل اصلاح نخواهد شد و باعث می‌شود انسان دیگر انتقاد پذیر نشود و برای خود جایگاه پوشالی درست کند.

وی با بیان اینکه عده‌ای انتقاد به دیگران را آزاد می‌دانند اما انتقاد از خود را ممنوع می‌دانند و با کوچکترین انتقاد زمین و هوا را به هم می‌ریزند، اظهار کرد: خود برتربینی مانع ورود انسان به بهشت است چراکه جایگاه متکبران جهنم است و راهی به سوی بهشت نخواهند داشت.

فرحزاد با بیان این که بی انصافی در جامعه غوغا می کند و عده ای از درد مردم کاسبی می‌کنند، اضافه کرد: وقتی انسان خود را بالاتر از آن چیزی که هست قرار بدهد زمین خواهد خورد؛ ائمه معصومین خواسته‌های مراجعین را بدون هیچ منتی برآورده می‌کردند و با همگان در کمال تواضع و فروتنی برخورد می‌کردند.

این استاد حوزه‌علمیه با اشاره به اینکه حکمت و علم الهی در قلب‌هایی که متواضع و نرم هستند رویش خواهد داشت، یادآور شد: حضرت معصومه (س)، امامزاده‌ای است که بر اساس فرموده امام صادق (ع) تمام شیعیان به شفاعت این بانوی بزرگوار داخل بهشت خواهند شد.