آیت‌الله سعیدی:

برخی خواص در اغتشاشات اخیر کم کاری کردند

خطیب جمعه قم گفت: مردم همیشه نشان دادند که پیشگام هستند، اما متاسفانه برخی از خواص آنگونه که باید در میدان حاضر و ظاهر نشدند و مردم گله‌مند هستند و انتظار دارند شخصیت‌های موثر جریان‌سازی کنند و همراه مردم باشند.

خطیب جمعه قم گفت: مردم همیشه نشان دادند که پیشگام هستند، اما متاسفانه برخی از خواص آنگونه که باید در میدان حاضر و ظاهر نشدند و مردم گله‌مند هستند و انتظار دارند شخصیت‌های موثر جریان‌سازی کنند و همراه مردم باشند.

به گزارش فارس، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به اینکه در اغتشاشات اخیر نیز بسیج در کنار نیروی پرافتخار و مقتدر انتظامی ایستادگی کرد، اظهار کرد: بسیج از سرزنش هیچ سرزنش کننده‌ای نمی‌ترسد و همین روحیه سلحشوری بود که وقتی که آن طلبه فداکار برای حفظ جان مردم، نارنجک در دستش منفجر می شود فریاد می زند خدارا شکر به مردم آسیب نرسید.

وی اضافه کرد: این اغتشاشات حاصل تجربه و طراحی چهار دهه دشمنان اسلام و ایران و عصبانیت شدیدشان از عزت و عظمت ایران در منطقه و سطح بین المللی است.

سعیدی افزود: دشمنی آنها با ایران و اسلام بی پرده و وقیحانه آنها با شدت تمام توسط رسانه هایشان تبلیغ می‌شود و با داعش صفتی به جان مردم می افتند و در عین حال با تحریف واقعیت ها در جنگ روایت ها مورد حمایت آمریکایی ها و صهیونیست ها قرار می گیرند.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) گفت: دیکتاتورهای عصر جدید با وقاحت تمام جلیقه زرد ها را در فرانسه سرکوب می کنند و خودشان را مدافع حقوق بشر می دانند و نظام مقتدر، مظلوم و مستقل جمهوری اسلامی را به نقض حقوق بشر متهم می کنند.

وی اظهار کرد: نقش دشمن در اغتشاشات به معنای نادیده گرفتن و کمبود ها، گرانی، بیکاری و مطالبات به حق مردم از مسئولان نیست و واجب است مسئولان با تدبیر و امید آفرینی در عمل، مشکلات مردم را بر طرف کنند همچنین لازم است مسئولین از نیروهای کارآمد و توانا در حل مشکلات مردم استفاده کنند و نسبت به جابجایی بانیان وضع موجود لحظه ای درنگ نکنند.

امام جمعه قم با بیان اینکه مردم ما در مقابله با اغتشاشگران خوش درخشیدند و حماسه آفریدند، گفت: با توجه حوادث اخیر حضور مداوم و مستمر مردم در میدان و فتح خیابان ها در غالب موکب های حسینی و فاطمی در محله های گوناگون شهر ها تضمین کننده امنیت و آرامش و خنثی کننده توطئه های دشمن است.

وی افزود: به همین خاطر امنیت محله‌محور و مردم پایه را در هفته بسیج با محوریت مساجد و پیشگامی شخصیت های موثر و جوانان باید تشکیل داد و تا پایان سال تداوم پیدا کند.

وی با بیان اینکه مردم همیشه نشان دادند که پیشگام هستند، اما متاسفانه برخی از خواص آنگونه که باید در میدان حاضر و ظاهر نشدند و مردم گله‌مند هستند و انتظار دارند شخصیت‌های موثر جریان‌سازی کنند و همراه مردم باشند، یادآور شد: اگر کسی بتواند در تقویت امید و انسجام و حل مشکلات کاری کند اما کم کاری کنند به طور یقینی مرتکب حرام شرعی شده است باید در صحنه باشیم و زمینه‌ساز حکومت جهانی امام زمان (عج) باشیم.