معاون استاندار خبر داد:

طرح ساخت مسکن آپارتمانی و ویلایی در استان قم تصویب شد

معاون استاندار قم گفت: طرح ساخت مسکن ویلایی در بخشی از مناطق استان قم تصویب و همچنین مقرر شد آپارتمان سازی در محدوده ۵۶۰ هکتاری ادامه پیدا کند.

معاون استاندار قم گفت: طرح ساخت مسکن ویلایی در بخشی از مناطق استان قم تصویب و همچنین مقرر شد آپارتمان سازی در محدوده ۵۶۰ هکتاری ادامه پیدا کند.

به گزارش روتبط عمومی استانداری قم، ابراهیم معتمدی، معاون استاندار قم،  شامگاه یکم دی ماه در جلسه‌ای با حضور مدیران و نمایندگان مجلس، با اشاره به پیشگامی قم در آغاز عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در سطح کشور بیان کرد: در قم برای ساخت مسکن مقدمات الحاق زمین ۵۶۰ هکتاری پردیسان تصویب و در ادامه نیز مواردی از جمله تهیه نقشه‌های اجرایی و مذاکره و انعقاد تفاهم نامه با پیمانکاران توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم در با اشاره به مطرح شدن ساخت مسکن ویلایی در سطوح مختلف کارشناسی و رسانه‌ها گفت: در همین راستا چندین جلسه در دولت و سایر نهادها برگزار شد و نهایتاً در هفته جاری جلسه‌ای با وزیر جدید راه و شهرسازی و معاونین ایشان، نمایندگان در مجلس و استاندار قم برگزار کردیم.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوعاتی همچون مسائل آمایش سرزمین مطالعات طرح جامع مسائل شهرسازی، فنی و زیربنایی و خدمات عمومی مهاجرت حاشیه نشینی و هزینه‌های تمام شده و نگهداری، مقرر گردید بررسی‌های نهایی ظرفیت‌های استان در این موارد در استان تصمیم گیری شود.

معتمدی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور استاندار، نمایندگان مجلس، رئیس کل دادگستری، رئیس شورای اسلامی شهر قم، شهردار قم، مدیران عامل آب و گاز و برق و مدیرکل راه و شهرسازی و سایر مدیران استانی در راستای اجرای مصوبه‌ی جلسه با وزیر راه و شهرسازی گفت: در این جلسه پس ارائه گزارشات و نقطه نظرات کارشناسی و فنی دستگاه‌های مذکور مقرر شد بنیاد مسکن و راه و شهرسازی و منابع طبیعی زمین‌های ملی در محدوده‌های جاده قدیم اصفهان شمال منطقه سه شهر قم، جاده قدیم کاشان و چند منطقه دیگر را برای افراد متقاضی ساخت مسکن ویلایی شناسایی و مقدمات اجرای طرح را فراهم کنند.

وی ادامه داد: با توجه اینکه بیش از ۳۰ هزار نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن وجوه اولیه خود را پرداخت کرده اند روند ساخت و ساز قبلی در محدوده ۵۶۰ هکتاری با قوت ادامه یابد.