قمی ها اهانت نشریه فرانسوی را محکوم کردند؛

آیت الله خاتمی: آزادی بیان در غرب دروغ است

اجتماع باشکوه مردم انقلابی قم و حوزویان در محکومیت اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی برگزار و شرکت کنندگان با رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند.

اجتماع باشکوه مردم انقلابی قم و حوزویان در محکومیت اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی برگزار و شرکت کنندگان با رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند.

به گزارش  مهر، اجتماع بزرگ حوزویان و مردم انقلابی و ولایتمدار شهر مقدس قم در پی اهانت صورت گرفته از سوی نشریه فرانسوی نسبت به ساحت مقام معظم رهبری صبح یکشنبه از ساعت ۱۰ در صحن امام رضا (ع) حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد.

در این اجتماع عظیم شرکت کنندگان با در دست داشتن تصاویری از مقام معظم رهبری و سردادن شعارهای علیه مسئولان نشریه فرانسوی قدام این نشریه در هتک حرمت به مقدسات، مرجعیت و رهبری شیعه را محکوم کردند.

دروس حوزه‌های علمیه قم نیز دیروز یکشنبه به جهت برگزاری این اجتماع تعطیل اعلام شد و بسیاری از طلاب اساتید و فضلای حوزه علمیه قم در این مراسم که به دعوت نهادهای حوزوی از جمله جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد حضور یافتند.

آیت الله اعرافی رئیس حوزه‌های علمیه، آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله مقتدایی عضو شورای عالی مدیریت حوزه نیز در این اجتماع بزرگ حضور داشتند.

جمعی از طلاب رزمی تبلیغی تیپ ۸۳ امام صادق نیز با بر تن کردن لباس نظامی در این مراسم حضور داشته و آمادگی خود را برای دفاع از جایگاه ولایت فقیه اعلام داشتند.

جمعی از طلاب خواهر جامعه الزهرا نیز با حضور در این اجتماع اعتراضی، با در دست داشتن تصاویری از مقام امام راحل، مقام معظم رهبری و حاج قاسم سلیمانی با آرمان‌های امام راحل، شهدا و همچنین مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند.

در این مراسم، اجتماع کنندگان شعارهایی علیه سیاستهای دوگانه غرب در قبال آزادی بیان سر دادند و اهانت به مقدسات مسلمانان و شیعیان را به شدت محکوم کردند.

«خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست، علمدار ولایت حوزویان فدایت، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، مرگ بر آمریکا مرگ، بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل» از جمله شعارهای تجمع کنندگان در این اجتماعی اعتراضی بود.

آیت الله خاتمی: آزادی بیان درغرب دروغ است

آیت الله سید احمد خاتمی در این اجتماع باشکوه گفت: اقدام موهن نشریه شارلی ابدو در قالب یک رسانه کوچک آنچنان مهم نیست، آنچه مهم‌تر است حمایت دولت فرانسه از بروز چنین اتفاقاتی و توهین به ارزش‌های دیگر کشورهاست.

وی ادامه داد: غرب توهین به مقدسات دیگران را آزادی بیان دانسته و درقالب این شعار دروغین به قرآن کریم، پیامبرگرامی اسلام (ص)‌ و مقام‌ معظم رهبری که رزمنده قبل و بعد از انقلاب است اهانت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه این نشریه کوچک در آستانه تعطیلی کوچک‌تر از این است که این حجم از مردم بخاطر آن تجمع کنند، خاطرنشان کرد: ما با مبانی و ریشه‌های این اقدامات کار داریم، سخن اینجاست که امروز تمام ایمان که مصداق آن جمهوری اسلامی ایران است به مصاف تمام استکبار جهانی رفته‌است.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر مقابله بین انقلاب اسلامی و دنیای استکبار، ادامه داد: سخن امروز از اتحادیه اروپایی است که در مناسبات و موضع‌گیری‌ها مانند مستعمره آمریکا عمل می‌کند.

وی جنگ ترکیبی دشمنان علیه ایران را مورد اشاره قرار داد و گفت: جنگ فرهنگی، رسانه‌ای، اقتصادی و سیاسی از مولفه‌های این شکل از جنگ هستند که سابقه در صدر اسلام داشته است.

خاتمی افزود: حوادث اخیر کشور اغتشاش و فتنه بود و نشانه‌هایی از اعتراضی که دردهای مردم را بیان کند در آن دیده نمی‌شد، اعتراض طبق قانون اساسی در کشور ما آزاد است و هرکس بخواهد این اغتشاشات را اعتراضات بنامد، اغتشاش دیگری کرده‌است.

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از توهین به مقدسات و آتش زدن قرآن، مساجد و حسینیه‌ها در قالب اغتشاشات اخیر، بیان داشت: آیا در کشورهایی اروپایی که حامی اغتشاش‌گران در ایران هستند نیز در اعتراضات انجیل و تورات را آتش می‌زنند و یا به کلیساها یورش می‌برند؟

وی همچنین تاکید کرد: دنیا بداند اگر دین ، اسلام و تشیع در این کشور به خطر بیفتد این جمعیت در دفاع از مقدسات و ارزش های خود جان خود را فدا خواهند کرد.

وی با بیان اینکه مردم ایران تا آخرین قطره خون در راه انقلاب اسلامی ایستاده و از آن عقب نشینی نخواهند کرد، تاکید کرد: پیام این حضور پرشور مردم در این تجمع باعظمت این است که ملت از اهداف و آرمان‌های والای خود دست بر نخواهد داشت.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به نمونه‌هایی از شبهات و جنگ ترکیبی دشمنان اسلام از همان دوران ابتدایی بعثت نبی مکرم(ص)، گفت: دشمن امروز توان خود را بر جنگ ترکیبی متمرکز کرده و بوسیله آن به مصاف جمهوری اسلامی آمده‌است.